خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
مجلس آینده در تعامل بین قوا نقش بهتری خواهد داشت
کد مطلب: 2795
تاریخ انتشار: 1394/12/15
ایرنا - دبیرکل حزب اراده ملت ایران گفت: جریان تند و رادیکال در مجلس آتی به لحاظ ترکیب رای، فراکسیون اثرگذاری نخواهد بود و این مجلس در تعامل بین قوا نقش بهتری خواهد داشت.

احمد حکیمی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در مورد ترکیب مجلس آتی اظهار داشت: مجلس با رای بالای 60درصد مردم، تغییر یافته و چهره ها عوض شده است، از نظر ترکیب سیاسی هم فراکسیون اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در بالای 90درصد مسائل اشتراک نظر دارند.
وی افزود: مجلس دو رای گیری دارد که حساس است؛ یکی بحث هیات رئیسه و دیگری ترکیب کمیسیون هاست؛ در این دو هم موضوع با تعامل پیش خواهد رفت، یعنی مرزبندی خیلی واضحی بین جریان اعتدال و اصلاح طلبان نمی بینم.
حکیمی پور با تقسیم بندی اصولگرایان به اصولگرایان معتدل و تند اظهار داشت: اصولگرایان معتدل که حول آقای لاریجانی شکل می گیرند مشترکات زیادی در مسائل ملی با جریان اعتدال و اصلاحات دارند و رقابت خیلی حاد نیست و جریان تند و رادیکال خوش بختانه در انتخابات شکست خورد و فراکسیون اثرگذاری به لحاظ ترکیب رای نخواهد بود.
دبیرکل این حزب جریان اصلاحات با بیان این که در عمل فراکسیون بندی حالت قبض و بسط خواهد داشت گفت: این گونه نیست که خط کشی کامل داشته باشیم که از اول تا آخر دوره چند تا فراکسیون باشد و در جاهایی اینها تلفیق می شوند، اما یک صف بندی بین جریان رادیکال و جریان عقل گرا وجود داردکه مبتنی بر منافع ملی تصمیم می گیرد و جریان عقل گرا جریان غالب و حاکم در مجلس خواهد بود.
این فعال اصلاح طلب در مورد اولویت های مجلس آتی هم اظهار داشت: رویکردهایی که داشتیم و در شعارمان هم بوده این است که اولویت ما بحث رونق اقتصادی است؛ مجلسی می خواهیم که آرامش به جامعه پمپاژ و امید به آن تزریق کند، از مجلس، تنش، استرس و جنگ اعصاب به جامعه نیاید.
وی افزود: مجلس آتی در درجه اول باید به دنبال حل معضلات اقتصادی باشد یعنی کفه سیاست در مجلس آینده باید کمتر شود و کفه فعالیت های اقتصادی و مصوبات در مسائل اقتصادی و تصویرگری در امر مسائل اقتصادی باید بیشتر شود.

** مجلس آینده در تعامل بین قوا نقش بهتری خواهد داشت

حکیمی پور ادامه داد: مجلس آینده در تعامل بین قوا نقش بهتری خواهد داشت و در نقش هماهنگ کننده تسهیل گر و کمک کننده خواهد بود؛ به هیچ وجه مجلس آینده یک طرف درگیری نخواهد بود و آن را اساسا در این مجلس نخواهیم دید.
وی افزود: به لحاظ تعداد اکثریت، غالب اکثریت در جهت پیشبرد کارهای دولت خواهد بود؛ این مجلس وکیل الدوله نخواهد بود، بلکه همپای خواسته های مردم به دولت برای بهبود امور کمک می کند و چوب لای چرخ دولت به هیچ وجه نخواهد گذاشت و کمک خواهد کرد دولت به وعده هایش عمل کند.

**مجلس آتی همسو با دولت خواهد بود

وی با بیان این که مجلس آتی همسو با دولت خواهد بود توضیح داد: این خواست ملت بوده و چیزی است که روح و رای مردم آن را می خواهد، طبیعتا نماینده ها برآمده از این خواسته اند و این در واقع از نقش نظارتی مجلس چیزی کم نمی کند؛ این تعامل مثبت خواهد بود و نقش مجلس قانون گذاری است.

**اظهارات قاضی پور در شان یک نماینده مجلس نیست

حکیمی پور در خصوص اظهارات اخیر نادر قاضی پور نماینده ارومیه هم گفت: طبیعتا چنین اظهاراتی که در ملاء عام و میان مردم مطرح می شود در شان یک نماینده مجلس نیست. 
وی افزود: نماینده وقتی وارد مجلس می شود نه نماینده یک حوزه انتخابیه که نماینده همه مردم است و در برابر کل ملت ایران مسئول است؛ در نتیجه از این جایگاه باید صحبت کنیم و این نماینده حتما لازم است در اظهاراتی که کرده تجدید نظر کند و این گونه اظهار نظرها در تراز یک نماینده مجلس نیست.
حکیمی پور گفت: ان شاء الله وی اظهاراتی را که کرده و موجب رنجش خاطر مردم مخصوصا بانوان کشور شده است جبران کند.

**مردم آذربایجان همیشه پیشتاز فداکاری در کشور بوده اند

وی ادامه داد: من به عنوان فردی که در مجلس بوده ام و خودم آذری هستم از عرقی که آقای قاضی پور ادعا می کند بیشتر نداشته باشم کمتر هم ندارم.
دبیرکل حزب اراده ملت ایران با بیان این که چنین چیزی را نمی شود به حساب عرق آذری گذاشت گفت: مردم آذربایجان همیشه پیشتاز فداکاری در کشور بوده اند و هیچ تفکیک و تمیزی نمی شود بین قومیت ها گذاشت و دامن زدن به این گونه امور بر خلاف منافع ملی ماست.
وی افزود: کشور ما مانند یک مینیاتور و فرش بسیار زیبا است که با نقش و نگارهای خوب در هم تنیده شده است؛ چنین صف بندی ها و مسائل را دامن زدن و پرداختن به آن قطعا به ضرر منابع ملی است و در جایگاه نمایندگی باید جدا از این امر پرهیز کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین