خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
از افشاگری و بازنشر مطالب فاقد ارزش قانونی پرهيز شود / در سخنرانی ها و سایر تبلیغاتی که انجام می شود ضمن پایبندی به موازین اخلاقی احترام همگان حفظ شود
کد مطلب: 2791
تاریخ انتشار: 1394/12/12
درخواست احمد حكيمي پور از مردم ، نامزدهاي انتخابات و فعالين سياسي زنجان و طارم :
احمد حكيمي پور نماينده اسبق مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي با نگارش پيامي خطاب به مردم ، فعاليت سياسي و كانديداهاي انتخاباتي زنجان و طارم همگان را به رعايت اخلاق در عرصه رقابت هاي سياسي دعوت كرد .

احمد حكيمي پور نماينده اسبق مردم زنجان و طارم  در مجلس شوراي اسلامي با نگارش پيامي خطاب به مردم ، فعاليت سياسي و كانديداهاي انتخاباتي زنجان و طارم همگان را به رعايت اخلاق در عرصه رقابت هاي سياسي دعوت كرد . دبير كل حزب اراده ملت تاكيد كرد: 
اینجانب به عنوان شخص و حزب متبوع ام  از کاندیداهاى محترم راه یافته به دور دوم انتخابات بخاطر آنچه از سوی تعدادی از افراد  صورت گرفته مراتب تاسف و تاثر خود را اعلام می کنم  و البته از ایشان نیز می خواهم که در سخنرانی ها و سایر تبلیغاتی که انجام میدهد ضمن پایبندی به موازین اخلاقی احترام فعالین سیاسی و رقیب  ان انتخاباتی شان را نگه داشته و مطالبی که در شان یک کاندیدای مجلس نیست بر زبان نراند .  
متن كامل پيام وي به شرح زير است : 
بنام خدا 
خدمت همه همشهریان عزیزم در حوزه انتخابیه زنجان و طارم
اقدام ستودنی شما در دور اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور با شکوهتان شایسته تكريم و احترام است . جدی بودن رقابت های این دوره با حضور همه سلایق و جناح های سیاسی در زنجان اندکی از تلخی رد صلاحیت نامزدهای توانمند اصلاح طلبان کاست و نشاطی که در روزهای تبلیغات در همه جای شهر و روستاهای زنجان و طارم  مشهود بود تابلویی از زنده بودن  جمهوریت نظام را به جهانیان نشان داد . به باور اینجانب نتیجه ای که در حوزه انتخابیه زنجان و طارم بدست امد، به مراتب از نتیجه انتخابات در تهران به الگوی دموکراسی نزدیکتر است چرا که برنده شدن صد در صدی یک جناح در دور نخست ، حتی جناحی که پرچم آزادیخواهی و اصلاح طلبی دارد همواره در معرض  ارزیابی های نا صحیح انتخاب بر اساس شور و نه شعور از سوی رقیبان نا منصف هست . بر همین اساس حضور نمایندگانی از همه گرایش های موجود در دور دوم انتخابات زنجان و طارم فرصت مغتنمی است تا نتیجه نهایی انتخابات خارج از دامنه رفتار های احساسی  رای دهندگان تفسیر شود . اینجانب به عنوان یک همشهری که توسعه و آبادانی استان زنجان را به عنوان دغدغه ای ملی دنبال می کنم نتیجه بدست امده را به فال نیک می گیرم و امیدوارم که همین رفتار در دور دوم نیز تکرار شود . لازم میدانم   به هر چهار نامزد راه یافته به دور دوم برای ایجاد این فضای رقابتی و نیز موفقیت نسبی که به دست آورده اند تبریک گویم . 
لیکن موضوع  مهمتری از نتیجه بدست آمده باعث شد تا با خطاب به شما همشهریان عزیز موضوع رعایت اخلا ق را ابتدا به خود و در ادامه به نامزدهای انتخابات و فعالین سیاسی و ستادهای انتخابات یاد آوری نمایم . 
همه میدانند که جریان اصلاح طلبی در کشور پرچمدار و منادی اخلاق در رفتارهای سیاسی در کشور بوده و هست و در سالهای اخیر هزينه هاى سنگینی نیز در این راه پرداخته است . اغلب نیروهای سیاسی اصلاح طلب و آزادیخواه استان در این سالها آماج انواع تهمت ها و افتراها و بد اخلاقی ها درایام انتخابات بوده اند و هنوز تلخی شب نامه هایی که از انتخابات مجلس چهارم به بعد برای مجموعه نیروهای صادق و سالم این استان منتشر می شد به کلی از کاممان زدوده نشده است . با کمال تاسف باید بگویم که شاهد بروز این رویه زشت در این دوره از انتخابات هر چند به میزان خیلی محدود بودیم که از سوی هیچ گروه و جمعیت و شخصی پذیرفته نیست و صد البته از سوی اصلاح طلبان نامطلوبتر است . البته جای بسی خوشحالی است که کاندیداهای اصلاح طلبان شخصا به این مهم پایبند بودند . لیکن شاهد آن بودیم که از سوی تعداد محدودی از طرفدارانشان در شبکه های اجتماعی مطالبی بر علیه یکی از کاندیداها باز نشر می شد که لازم بود از سوی همه نامزدها و دفاتر استانی احزاب و عزيزان شورای هماهنگی اصلاح طلبان در این باره تذکرات لازم داده می شد . از طرفی کاندیدای محترم موردنظر نیز که به دور دوم راه یافته در سخنرانی هایی که باید به تشریح برنامه ها و معرفی توانمندی های خود می پرداخت ، اظهارات ناروایی که در شان یک نامزد جدی انتخابات مجلس نیست مطرح نموده است که در تشدید این بد اخلاقی ها همانند نفت  باعث شعله ور تر شدن این آتش شده است . توصیه اکید من به همه دوستان و جوانان اصلاح طلبی که با پاک سرشتی و نیت خیر و آرزوی ساختن میهنی آباد ، وقت و نیرو و مهمترین سرمایه عمر خود را با هدف توسعه و تعالی کشور و استان و شهر در این روزهای حساس وظیفه خطیر تبلیغات را عهده دارشدند این است که این رویه ناصواب افشاگری و بازنشر مطالب فاقد ارش قانونی و یا سو استفاده از عکس یکی از نامزدهای انتخابات که بر حسب مسئولیت شغلی لازم بوده با بسیاری از مدیران نه چندان خوشنام دولت وقت نیز در جلساتی شرکت نماید به هر نحو و شکل و باهر نیت و توضیح و تفسیری جدا خود داری نمایند . برابر قانون اساسی که میثاق ملی پذیرفته شده ما ایرانیان است  اصل بر برائت افراد است و نمی توان با دسترسی به اسناد و مدارک شخصی و اداری افراد اتهامی متوجه آنها کرد و یا در ایام تبلیغات بر علیه اشان استفاده نمود.اینجانب به عنوان شخص و حزب متبوع ام  از کاندیداهاى محترم راه یافته به دور دوم انتخابات بخاطر آنچه از سوی تعدادی از افراد  صورت گرفته مراتب تاسف و تاثر خود را اعلام می کنم  و البته از ایشان نیز می خواهم که در سخنرانی ها و سایر تبلیغاتی که انجام میدهد ضمن پایبندی به موازین اخلاقی احترام فعالین سیاسی و رقیب  ان انتخاباتی شان را نگه داشته و مطالبی که در شان یک کاندیدای مجلس نیست بر زبان نراند .  
  ما نگوییم بد و میل به نا حق نکنیم
جامه کس سیه و دلق خود ارزق نکنیم
عیب درویش و توانگر به کم وبیش بد است
کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم 
در خاتمه امید وارم که دوره دوم انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم سرشار از رقابت سازنده و توام با فضای مهرباني و احترام به رقیب باشد تا نمایندگان شایسته ای از زنجان به مجلس راه یابند تادر کنار انجام وظایف نمایندگی ، به دولت امید در جهت تحقق اهداف ملی یاری نمایند و در دوره جدیدی که در کشور آغاز شده است  سهم شایسته ای از برنامه های توسعه اقتصادی کشور را با استفاده از ظرفیت های توسعه ای استان زنجان به این حوزه انتخابیه به ارمغان آورند . 
احمد حکیمی پور ٩٤/١٢/١٢

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین