خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
سخنان مطهری، عارف و شکوری راد در همایش ائتلاف اصلاح طلبان
کد مطلب: 2779
تاریخ انتشار: 1394/11/29
اولین گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان امروز عصر در سالن حجاب تهران و به همت معاونت زنان ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از جماران، محمد رضا عارف، عبدالواحد موسوی لاری، علی مطهری، جعفر توفیقی، علی شکوری راد، الهه کولای، آذر منصوری، سید محمود میر لوحی، مجید فراهانی و از لیست ائتلاف گام دوم 92 مصطفی کواکبیان، الیاس حضرتی، محمد علی وکیلی، بهروز نعمتی، محمود صادقی، فریده اولاد قبا، سهیلا جلودارزاده، فاطمه السادات حسینی، فاطمه ذوالقدر، فاطمه سعیدی، پروانه سلحشور، طیبه سیاوشی، پروانه مافی، محسن علیجانی، غلامرضا حیدری، محمد رضا بادامچی، محمد جواد فتحی، فاطمه سادات حسینی، محمد رضا نجفی، مهدی شیخ ، سید فرید موسوی و احمد مازنی از حاضرین در این همایش بودند.

الهه کولایی به عنوان اولین سخنران این همایش با بیان این که ان شاءالله در راهی گام می گذاریم، که آرمان های قانون اساسی را تحقق ببخشیم اظهار کرد: شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان مجموعه ای از احزاب و اشخاص ملی را گرد هم آورد تا در آستانه رویداد انتخابات پس از توافق هسته ای همگام با حامیان دولت گام بلند دیگری را بردارد.

وی ادامه داد: با تلاش یکپارچه و وحدت، در روز ٧ اسفند پای صندوق رای حاضر می شویم تا مجلسی عقل گرا و کارآمد از مردان و زنان ایران برای ارتقای کشور و تامین منافع همه ایرانیان بسازیم. ما آماده هستیم تا گام دوم را برای تحقق خواسته ها و مطالبات مردم ایران در یک رویکرد عقل گرا وواقع گرایانه برداریم.

علی مطهری:تمام حرف من مشارکت بیشتر و پرشورتر در انتخابات است

علی مطهری که با استقبال پر شور حاضرین در سالن به پشت میکروفن رفت، اجرای قانون در کشور را خواسته همه دانست و خاطر نشان کرد: همه ما معتقدیم راه اصلاح امور از صندوق رأی می گذرد و ان شاءالله با مشارکت بالای مردم مجلس قوی تری تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: مجلسی می خواهیم که به فصل سوم قانون اساسی در خصوص حقوق ملت توجه داشته باشد. ان شاءالله با تشکیل مجلس جدید، ما به هدف اجرای کامل قانون اساسی نزدیک شویم و آرمان های انقلاب را آنچنان که باید تحقق ببخشیم.

مطهری تأکیید کرد: تمام حرف من مشارکت بیشتر و پرشورتر در انتخابات است.

علی شکوری راد:ما ایستاده ایم تا نهاد انتخابات را پاس بداریم

شکوری راد با بیان این که ما شاهد صحنه های شور و اشتیاق زنان و مردان و جوانان در برهه های مختلف بوده ایم، اما این بار این گرمی حضور رنگ و بوی دیگری دارد، گفت: شما هستید تا بار دیگر طعم پیروزی را به این ملت بچشانید.

وی خاطر نشان کرد: آیندگان که تاریخ این روز را خواهند نوشت در آن از مردی یاد می کنند که نام او را نمی توان برد و تصویرش نمی توان را نشان داد. او اصلاحات را پایه گذاشت و ما امروز در مسیر اصلاحات گام برداشه ایم. اصلاحات قانونمداری و حفظ کرامت انسانی است.

دبیر کل حزب اتحاد ملت افزود: ما با عقلانیتی امروز گرد هم آمده ایم که در آن برای همه تفکرات جامعه احترام قائلیم و می گوییم هر برنامه ای باید با رای مردم در کشور حاکم شود. ما ایستاده ایم تا نهاد انتخابات را پاس بداریم. معتقدیم آنچه مردم می خواهند اجرا شود. چه بخواهیم چه نخواهیم..

وی در پایان اضافه کرد: وعده دیدار ما روز جمعه ٧ اسفند پای صندوق رای؛ اما تا آن روز شما باید بسیاری از ملت را با خود همراه کرده باشید.امیدوارم با حمایت قاطع از نامزدهای خود در این انتخابات حماسه بیافرینید.

عارف:اولویت ما در حوزه زنان، تامین امنیت در همه محیط ها به خصوص محیط کار و خارج از خانواده است

بعد از سخنرانی شکوری راد محمد رضا عارف به عنوان سر لیست نامزد های ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت با استقبال و شعار های حاضرین در همایش به پشت تریبون رفت و سخنرانی خود را به موضوع زنان و اولویت های ائتلاف برای مشکلات زنان اختصاص داد.

عارف با اشاره به این که در بیستم خرداد ٩٢ در همین مکان جشن گرفتیم و امروز در ٢٩ بهمن ماه ٦ روز قبل از انتخابات ٧ اسفند می خواهیم جشن پیروزی بگیریم. اظهار کرد: یکی از راهبردهای محوری ما در مجلس آینده اولویت دادن به زنان و جوانان است، زنانی که نیمی از جمعیت کشور هستند و در تخصص هم پای مردان حرکت کرده اند.

وی ادامه داد: زنان نشان داده اند در بخش های نرم افزاری که امروز لازمه پیشرفت هر مملکتی است، توانمند تراز مردان هستند. اولویت ما در حوزه زنان، تامین امنیت در همه محیط ها به خصوص محیط کار و خارج از خانواده برای زنان است.

عارف در ادامه با بیان این که در این ائتلاف از یک طرف منافع ملی و از طرف دیگر منافع اصلاحات در نظر گرفته شد است، گفت: انشاالله با حضور خود در مجلس بتوانیم اولاً مجلسی داشته باشیم که بتواند به دغدغه های مردم در بخش های مختلف بپردازد و در عین حال اولیتش را به امور زنان، مشکلات و مطالبات صنفی زنان قرار دهد.

سر لیست نامزد های ائتلاف کنار گذاشتن سهمیه بندی در گزینش دانشجو به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی را جز برنامه اصلی ائتلاف در حوزه زنان دانست و ابراز امیدوری کرد: انشاالله با حضور مردم در پای صندوق های رأی، مجلسی داشته باشیم که در آن کسانی مانند دکتر فرجی دانا استیضاح نشوند و بهترین نیروها را در خدمت بگیرد. مجلسی که برای پیگیری انتصاب یک مدیر وزیر را استیضاح نکند.

وی در پایان تأکید کرد: به دنبال مجلسی هستیم که بر اساس شعار ما رونق اقتصادی اولویت اولش باشد.

کواکبیان:نخست وزیر دوران جنگ ۴۰ ساله بود

در ادامه مراسم مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان این که باید بتوانیم که بدون شعار جوانگرایی کنیم، خاطر نشان کرد:وزیر نفت زمان جنگ ۲۸ ساله و نخست وزیر دوران جنگ هم ۴۰ ساله بود و بدون شعار انقلاب را جوانان اداره می کردند.

بهروز نعمتی: بار‌ها در مجلس نهم کتک خوردیم

بهروز نعمتی نیز در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: درواقع این ما بودیم که با حضور در مجلس نهم بیش از هر کسی اذیت شده و خون دل خوردیم.

این نماینده مجلس نهم که با حضور در لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلبان در رقابت‌های انتخاباتی مجلس وارد شده، خاطرنشان کرد: در جریان تصویب برجام با وجود اینکه به ما اجازه نمی‌دادند حتی یک کلمه حرف بزنیم با شجاعت و اقتدار حرفمان را به کرسی نشاندیم.

او با بیان اینکه در چهارسال گذشته در مجلس نهم در اقلیت قرار داشته اعلام کرد: بار‌ها در مجلس نهم کتک خوردیم و در واقع کسانی که خون‌ دل واقعی خورده‌اند ما هستیم.

نعمتی با اشاره به جلسات رای اعتماد به کابینه دولت یازدهم در مجلس نهم اعلام کرد: برنامه تندرو‌ها این بود که حداقل ۹ نفر از کابینه روحانی را حذف کنند و اجازه تشکیل دولت را از رییس جمهور منتخب بگیرند و این ما بودیم که با برگزاری جلسات متعدد در ساعت‌های متمادی و با حضور نمایندگان مختلف، مانع از پیاده شدن نقشه تندرو‌ها برای کابینه بودیم.

این نامزد عضو شورای ائتلاف اصلاح طلبان همچنین با اشاره به عملیات روانی رسانه‌های اصولگرا علیه خود اعلام کرد: همین امروز هم دستگاه تبلیغاتی و رسانه‌ای اصولگرایان با نمایش دادن تصویر چشمک زدن بنده در یکی از جلسات کمیسیون برجام می‌نویسند که نعمتی با چشمک زدن به ظریف به ارودگاه اصلاح‌طلبان غلطید و این در حالی است که افراد آشنا و آگاه نسبت به دیپلماسی و روابط بین‌الملل به خوبی از موضوعی تحت عنوان «زبان بدن» آشنایی دارند و می‌دانند دیپلماسی امروز کاملا علمی است.

گفتنی است در ادامه مراسم دیگر اعضای لیست 30 نفره ائتلاف اصاح طلبان و حامیان دولت به پشت تریبون رفتند و علاوه بر معرفی خود به ایراد سخنرانی پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین