خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
تحريم انتخابات سياست درستي نيست در صحنه بمانيم
کد مطلب: 2750
تاریخ انتشار: 1394/11/18
سیاست قهر با صندوق های رای را اقدامی بسیار زیان بار است . تحریم انتخابات را هیچ وقت قبول نداشته و ندارم. قهر و انفعال در عالم سیاست معنا ندارد چرا که سیاست و بالطبع انتخابات، عرصه نبرد بین حق و باطل نیست بلکه یک امر مستمر و دائمی است و سعی، بردباری و تلاش مداوم لازمه سیاست ورزی خردمندانه و نتیجه گرا است.

سیاست قهر با صندوق های رای را اقدامی بسیار زیان بار است . تحریم انتخابات را هیچ وقت قبول نداشته و ندارم. قهر و انفعال در عالم سیاست معنا ندارد چرا که سیاست و بالطبع انتخابات، عرصه نبرد بین حق و باطل نیست بلکه یک امر مستمر و دائمی است و سعی، بردباری و تلاش مداوم لازمه سیاست ورزی خردمندانه و نتیجه گرا است.
آنهایی که صحبت از تحریم صندوق های رای می کنند سیاست را با میدان جنگ اشتباه گرفته اند. تحریم مشی تقابل است ولی مشی اصلاحات تعامل و استفاده از ظرفیت های قانونی موجود است چرا که معتقد است ظرفیت قانونی لازم برای این کار وجود دارد، از سویی به این جریان نظام و انقلاب را دوست دارد و برای آن هزینه داده است.
مردم هم نشان داده اند که این مسیر را می پسندند و آن را انتخاب می کنند، روح حاکم بر ملت ایران بر پیگیری مطالبات خود از طریق صندوق رای پافشاری می کند.
ما در مجلس آتی خود را برای چهار وضعیت احتمالی آماده کرده و برای آن برنامه داریم. کسب اقلیت غیرموثر، اقلیت موثر،اکثریت شکننده و اکثریت مطلق.
حتی در بدترین وضعیت یعنی به دست آوردن اقلیت غیرموثر که کف مساله است نیز هدفهای خود را دنبال خواهیم کرد .
استراتژی کسب هدف محدود و دست یافتنی از طریق تلاش نامحدود و تناسب شعار با واقعیت و زمان با زبان در دستور کار ما است و اصلاحات به عنوان یکی از جریان های موثر و ریشه دار کشور هیچ گاه خود را کنار نکشیده و گوشه نشین نخواهد شد.
‎تجربه نشان داد که هر چه مردم بیشتر در صحنه باشند جریان تحول خواه بهتر نتیجه می گیرد و حضور نیافتن مردم هیچ کمکی به بهبود وضع مملکت نمی کند. چنانچه در انتخابات دوم شورای شهر، مجالس هفتم و نهم و ریاست جمهوری دوره نهم هم این کاهش مشارکت ضربه بزرگی را به کشور وارد کرد و جریانی را روی کار آورد که هشت سال بار سنگینی را بر دوش ملت تحمیل کرد.سیاست ماندن در صحنه، پایداری و پیگیری تدریجی از اهداف ما است اگر در سال 90 هم مشارکت بالا بود مجلسی به مراتب بهتر از این مجلس داشتیم.
برخی هم که می گویند با حضور نیافتن در پای صندوق های رای به افراطیون ضربه می زنیم استدلال درستی ندارند چرا که قصد ما ضربه زدن به جناح خاصی نیست بلکه انداختن مملکت در مسیر درست و صواب است.
در نامزدهای موجود هم افراد واجد شرایطی هستند که هر چند سابقه فعالیت حزبی و تشکیلاتی ندارند اما صاحب صلاحیتند و مواضعشان هم به دولت نزدیک است.
مردم به اندازه کافی از اقدامات تندروها آسیب دیده اند، افتادن مجلس دهم در دست تندروها همچنین پیام بدی را به جهانیان مخابره خواهد کرد و آن این که سیاست های رفتار منطقی و عاقلانه در داخل و تنش زدایی و بهبود رابطه با جهان خارج در بین مردم طرفدار ندارد و این دست دولت را برای بهبود وضعیت اقتصادی می بندد.
از سویی تندروها می خواهند به هر قیمتی شده مجلس را در دست بگیرند تا دوباره آن را به وضعیت قبل از تحریم برگردانند و برخوردهای تندشان با دنیای پیرامون را از سر بگیرند. برای آنها مهم نیست که مملکت دیگر کشش این هزینه دادن ها را ندارد. برای همین مردم باید شرایط کشور را درک کرده و با حضور در پای صندوق ها، برجامی را که با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مهارت دیپلماتیک رییس جمهوری و وزیر امور خارجه و رای مردم به مرحله اجرا رسیده است را تداوم بخشند و بدانند که بهبود شرایط اقتصادی ناشی از رفع تحریم ها در چند ماه آینده روی خوش خود را نشان خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین