خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
دکتر احمد حکیمی پور
کد مطلب: 2744
تاریخ انتشار: 1394/11/13
یک جامعه پویا و سرزنده زمانی شکل می گیرد که مردم آن جامعه با مشارکت و نظارت گری شان در عرصه حضور داشته باشند و در چنین جامعه ای است که همواره مسئولان مراقب هستند تا در مقابل ناظران اجتماعی بهترین عملکرد را برای دستیابی به رضایت عمومی داشته باشند . اما آنچه مهم است اینکه " حضور " مردم به معنای واقعی کلمه نگریسته شود و نه آنکه تصور کنیم برای هر انتخاباتی مردم باید به صحنه بیایند و رای خود را به صندوق بیاندازند بی آنکه انتظار داشته باشیم بعد از آن به پرسشگری از ما بپردازنند و خود را مصون از هر پاسخگویی بدانیم و این پیروی از همان تفکری است که گویی رای مردم را تزئینی بر می شمارد . نباید فراموش کرد که هر جا مردم در صحنه حضور داشته اند کمتر شاهد خطا و اشتباه بوده ایم چرا که آنها در جایگاه ناظران اجتماعی به یادآوری حقوق شهروندی شان پرداخته اند و مسئولان را به تاسی از خواست و رای مردم هدایت کرده اند .

یک جامعه پویا و سرزنده زمانی شکل می گیرد که مردم آن جامعه با مشارکت و نظارت گری شان در عرصه حضور داشته باشند و در چنین جامعه ای است که همواره مسئولان مراقب هستند تا در مقابل ناظران اجتماعی بهترین عملکرد را برای دستیابی به رضایت عمومی داشته باشند  . اما آنچه مهم است اینکه " حضور " مردم به معنای واقعی کلمه نگریسته شود و نه آنکه تصور کنیم برای هر انتخاباتی مردم باید به صحنه بیایند و رای خود را به صندوق بیاندازند بی آنکه انتظار داشته باشیم بعد از آن به پرسشگری از ما بپردازنند و خود را مصون از هر پاسخگویی بدانیم و این پیروی از همان تفکری است که گویی رای مردم را تزئینی بر می شمارد . نباید فراموش کرد که هر جا مردم در صحنه حضور داشته اند کمتر شاهد خطا و اشتباه بوده ایم چرا که آنها در جایگاه ناظران اجتماعی به یادآوری حقوق شهروندی شان پرداخته اند و مسئولان را به تاسی از خواست و رای مردم هدایت کرده اند . مردم ایران دارای آگاهی سیاسی و اجتماعی هستند و باید به رای و نظر آنها اعتماد کرد که در سایه همین اعتماد است که همواره در عرصه حضور خواهند داشت. در این راستا باید گفت که در هر نظام سیاسی احزاب می توانند تسهیل گری برای نظارت اجتماعی باشند . با وجود احزاب نظامند  کنترل و نظارت بر عملکرد مسئولان دقیق تر خواهد بود و با چنین اهمیتی است که همواره شکل گیری احزاب را لازمه توسعه سیاسی و  اجتماعی نامیده اند . بنابراین در فرایند تاریخی کشورمان هر گاه بسترهای لازم برای شکل گیری و فعالیت آزادانه احزاب قوی و نظام مند وجود داشته است نه تنها با پویایی و مشارکت مردم رو به رو شده ایم بلکه با نظارت بر عملکرد مسئولان به کاهش فاصله تصمیم سازی ها با خواست و رای مردم دست یافته ایم و این دستاوردی است که باید به تکرار تجربه اش بپردازیم و نه آنکه از آن بهراسیم .
این مهمی است که همواره در هر جایگاهی که بوده ام بدان باور داشته ام ، چه هنگامی که از سوی مردم شهرم بر کرسی نمایندگی مجلس چهارم تکیه زدم و چه اکنون که نماینده مردم در شورای شهر هستم ؛ و همین موجب شده تا همواره خود را در معرض آزمون و رای مردم دانسته ام . با چنین تفکری است سالهاست که برای احترام به اراده ملت در همراهی با تمامی دوستان و همراهان و دلسوزان کشور به ایجاد و حفظ حزب اراده ملت پرداخته ایم تا حکایت کنیم از اینکه همواره در کنار مردم هستیم .

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین