خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
احمد حکیمی‌پور: انتخابات رقابتی، برای هر نظامی نشان دهنده مردم سالاری است /در شرایطی هستیم که به انتخاباتی پر رای و پر شور نیاز داریم
کد مطلب: 27265
تاریخ انتشار: 98/10/8
احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت در گفتگو با پارسینه
باید ساز و کاری ترتیب داده شود تا نهاد‌های نظارتی سیاسی‌کاری را کنار بگذارند و صلاحیت افراد را فقط بر اساس کارآمدی و توانایی تعیین کنند و اینطور نباشد که فقط یک گروه مشخص در تعدادی زیادی از حوزه‌ها انتخاباتی، بی‌رقیب را تجربه کند.

احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با پارسینه اظهار داشت: در شرایطی به روز انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می‌شویم که تردید‌های زیادی در خصوص میزان مشارکت وجود دارد. این فضای مملو از شک و شبهه در حالی است که کشور وضعیتی به‌هم ریخته به لحاظ اقتصادی دارد و به همین دلیل ایران به انتخاباتی پر رای نیاز دارد.

فعال اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت: هر نظامی برای اینکه مردم‌سالاری خود را نمایش بدهد، الزاما باید انتخاباتی را برگزار کند که با فضای رقابتی همراه شود. اما مشخصا جریان اصلاحات در نزدیک به سه دهه پیش در شرایطی به استقبال رقابت انتخاباتی با رقیب می‌رود که چهره‌های شاخص‌اش رد صلاحیت می‌شوند تا هم جوِ عمومی انتخابات زیر سئوال برود و هم اینکه مجلس یا نهاد‌های دیگر از بهره بردن از همه پتانسیل‌های موجود در کشور محروم باشد.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: دقیقا به همین دلیل باید ساز و کاری ترتیب داده شود تا نهاد‌های نظارتی سیاسی‌کاری را کنار بگذارند و صلاحیت افراد را فقط بر اساس کارآمدی و توانایی تعیین کنند و اینطور نباشد که فقط یک گروه مشخص در تعدادی زیادی از حوزه‌ها انتخاباتی بی‌رقیب را تجربه کند.

حکیمی‌پور همچنین با اشاره به شرایط اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم افزود: جریان اصلاحات برای تکرار توفیق انتخابات هفت اسفندماه سال ۹۴ مانع‌هایی را پیش روی خود می‌بیند. یکی از دلیل‌هایی که رقابت انتخاباتی را برای این طیف دشوار کرده است، نارضایتی‌هایی است که این روز‌ها در افکار عمومی به طور پررنگی مشاهده می‌شود. به هر حال بخش زیادی از مردم از علت اصلی مشکلات فعلی بی‌خبر هستند و وضعیت موجود را به حساب ناتوانی دولتی می‌گذارند که با حمایت مستقیم اصلاح‌طلبان رای گرفت.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تاکید کرد: با این حال تصمیم‌گیران تفکر اصلاح‌طلبی این روز‌ها عزم خود را برای ورود به عرصه انتخاباتی جزم کرده‌اند و انشاءالله انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شاهد حضور همه طیف‌ها باشد و در نتیجه نظام انتخاباتی پر رای را در کارنامه‌اش به ثبت برساند.

احمد حکیمی‌پور در پایان سخنانش گفت‌: در شرایط فعلی لازم است گروه‌های سیاسی چالش و انشقاق را کنار بگذارند و همه باید تلاش‌شان را به کار بگیرند تا انشاءالله مجلس یازدهم در انتخاباتی تاثیرگذار تشکیل شود و شروع به کار کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین