خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
شورای هماهنگی طرح «پارلمان اصلاحات» را مجددا بررسی می‌کند
کد مطلب: 27262
تاریخ انتشار: 98/04/26
حکیمی‌پور در گفتگو با مهر:
دبیرکل حزب اراده ملت گفت: قرار است که تا پایان تیرماه، احزاب اصلاح‌طلب هر پیشنهاد و اصلاحی در مورد طرح پارلمان اصلاحات دارند را مطرح کنند تا در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مجددا بررسی شود.

احمد حکیمی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین تصمیمات درخصوص پارلمان اصلاحات، گفت: بحث‌های مربوط به پارلمان اصلاحات متوقف و منتفی نشده است بلکه یک فرصتی به احزاب داده شد تا دیدگاه و نظرات خود درخصوص این موضوع را جمع‌بندی کنند و به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بیاورند.

وی افزود: قرار است که تا پایان تیرماه، احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هر پیشنهاد و اصلاحی در مورد طرح پارلمان اصلاحات دارند را مطرح کنند.

دبیرکل حزب اراده ملت با بیان اینکه هدف تشکیل پارلمان اصلاحات تنها برای انتخابات مجلس نبوده است، گفت: اصلاح‌طلبان می‌خواستند سازوکاری را در جریان اصلاحات راه بیاندازند که از جامعیت مناسبی برخوردار باشد. تشکیل پارلمان هر زمانی به تصویب برسد فعالیت خود را آغاز می‌کند و کاری هم به انتخابات مجلس ندارد.

حکیمی‌پور پارلمان اصلاحات را بحثی فراتر از انتخابات دانست و گفت: ما امروز به یک سامانه جامع و سازوکار بالادستی در جریان اصلاحات نیاز داریم.

وی ادامه داد: ساختار سیاسی و قانون ما احزاب را به رسمیت شناخته، اما به حکمرانی حزبی رسمیت نداده است، یعنی به عنوان مثال هنوز ارتباط تعریف شده انتخابات با سازوکار حزبی مشخص نیست.

دبیرکل حزب اراده ملت در ادامه تاکید کرد: بحث انتخابات هنوز در دستور کار شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیامده است و در شورای عالی سیاستگذاری هم فقط درمورد سازوکار کارگروه‌ها بحث می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین