خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
برخی به مسئله انتخابات شورایاری ها و محلات تهران طمع کرده اند/شورایارها هیچ گاه کولبر سیاسی نبوده و نخواهند شد
کد مطلب: 27261
تاریخ انتشار: 98/04/13
حکیمی پور، عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری آریا؛
نیتی که از تشکیل شورایاری ها بود و اهدافی که برای آن مقرر شده بود محقق نشده است و اکنون اهداف شورایاری ها بعد از گذشت چند دوره نیازمند اصلاح و بازنگری می باشد.

خبرگزاری آریا- نیتی که از تشکیل شورایاری ها بود و اهدافی که برای آن مقرر شده بود محقق نشده است و اکنون اهداف شورایاری ها بعد از گذشت چند دوره نیازمند اصلاح و بازنگری می باشد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی آریا، احمد حکیمی پور گفت: نیتی که از تشکیل شورایاری ها بود و اهدافی که برای آن مقرر شده بود محقق نشده است و اکنون اهداف شورایاری ها بعد از گذشت چند دوره نیازمند اصلاح و بازنگری می باشد. در واقع در دوره چهارم توقع این بود که استقبال از شورایاری ها چه در زمینه کاندیداها و چه در زمینه رای دهنده ها بالا برود اما عملا اتفاقی رخ نداد و همچنان فضا حتی برای ثبت نام هم سرد می باشد. بنابراین با توجه به اینکه شورایاری ها در دوره اول ایجاد شد و هدف آن کمک به تصمیم گیری درست در شورای شهر بود باید بررسی شود که چقدر به این هدف دست یافته شده است. حقیقت این است که شورای شهر به تمام مناطق شهر برای نظارت بر محلات اشراف کامل ندارند و به نظر می رسد که شورای شهر به این مقوله نیز دست پیدا نکرده است.
عضو سابق شورای شهرتهران افزود: تصمیم شورای شهر یک عمل منفعلانه است و مشکلی را حل نمی کند. در شهر تهران بسیاری از مردم تفاوت شورای شهر و شورایاری را نمی دانند و اشکال کار به دلیل آن است که شورای شهر تهران هنوز نتوانسته است پیوندی عمیق بین خود و متن جامعه تهران برقرار کند؛ افزون بر این، شورایاری ها هم نتوانسته اند این نقیصه را برطرف کنند. بنابراین شورای شهر باید در تصمیم خود بازنگری کند و با این اصلاحات به نظر نمی رسد که اتفاق خاصی بیافتد.
حکیمی پور با انتقاد از جهت گیری سیاسی در انتخابات شورایاری ها گفت: بعضی ها به مسئله انتخابات شورایاری ها و محلات تهران طمع کرده اند که البته این کاری اشتباه است؛ زیرا شورایارها هیچ گاه کولبر سیاسی نبوده و نخواهند شد، بنابراین اکنون نیازمند آن هستیم که با آسیب شناسی این چند دوره، بازنگری اساسی داشته باشیم و ببینیم که هدف از ایجاد این نهاد چه بوده و چه هست. باید توجه کنیم که با دست بردن به اساسنامه ها و آیین نامه ها و اصلاحات این چنینی مسئله ای حل نمی شود.
احمد حکیمی پور درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات، ضمن عدم آگاهی از میزان آمادگی برای این اقدام افزود: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مدت زیادی است که در کنگره ها و تشکل ها و توسط افراد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است اما اینکه چقدر آماده برگزاری انتخابات به این شکل هستیم نامعلوم است. یکی از اهداف الکترونیکی کردن انتخابات این است که آمار مشارکت در انتخابات بالا رود اما با وجود عدم کاهش مشارکت مردم در انتخابات باز هم می بایست برای عدم افزایش استقبال مردم از شورایاری ها آسیب شناسی و بازنگری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین