خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
حکیمی‎پور:مذاکرات، شاهکار دیپلماسی این دولت بود/ میرتاج‎الدینی: مذاکرات هسته‎ای از موضع ضعف بود
کد مطلب: 27240
تاریخ انتشار: 1396/06/13
ميرتاج‎الديني: اين دولت با خريد هواپيما به فکر مرفهين بود | حکيمي‎پور: شما نتوانستيد وگرنه بدتان نمي‎آمد هواپيما بخريد!

صبح امروز حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‎الدینی نماینده ادوار گذشته مجلس از جامعه اصولگرایان و احمد حکیمی‎پور نماینده ادوار مجلس و شورای شهر از جامعه اصلاح طلبان مهمان کافه خبر بودند.

 

به گزارش خبرآنلاين، در مناظره آنلاين اين دو چهره سياسي که به طور زنده از سايت، اينستاگرام و کانال تلگرامي خبرآنلاين منتشر شد، به موضوع عملکرد دولت روحاني پرداختند. ارزيابي‎اي که گاه به مقايسه دولت روحاني با دولت احمدي‎نژاد انجاميد.

بخش‎هايي از مکالمات مناظره‎اي اين دو نفر را در ادامه بخوانيد:
ميرتاج الديني: ميانگين درآمد نفتي دوره احمدي نژاد و روحاني يکي بود/ حکيمي پور: نخير درخشانترين دوره درآمد نفتي را در دولت احمدي نژاد داشتيم، ولي اوضاع خزانه را هم ديديم!

ميرتاج الديني: انصاف داشته باشيد اگر هيچي در خزانه نبود پس اعضاي اين دولت از کجا آوردند و کشور را اداره کردند؟/ حکيمي‌پور: دولت احمدي‎نژاد هزينه اداره کشور را بالا برد و در کنترل تورم و ثبات شغلي و معيشتي بد عمل کرد.

حکيمي‎پور: مسکن مهر پروژه‌اي براي حل مشکل مسکن طبقات پايين بود اما اينگونه نشد/ ميرتاج الديني: دو ميليون مسکن ساختيم که ممکن است 50 هزارتايش مشکل داشته باشد. اين که رقمي نيست!

ميرتاج الديني: اين دولت با خريد هواپيما به دنبال مطالبات قشر مرفه جامعه بوديد/ حکيمي پور: شما هم اگر در مذاکرات پيش رفته بوديد هواپيما مي خريديد. شما نتوانستيد وگرنه بدتان نمي‎آمد هواپيما بخريد!

ميرتاج الديني: 100هزار ميليارد تومان پروژه نيمه تمام از دولت خاتمي مانده بود که دولت احمدي‎نژاد آن را به ثمر رساند/ حکيمي پور: چقدر پروژه نيمه تمام از دولت احمدي نژاد ماند؟/ ميرتاج الديني: دو سه برابر آنچه که از دولت خاتمي ماند! چون کار بيشتري شد و سفرهاي استاني زيادي رفتيم/ حکيمي پور: ولي پس قبول داريد که به 300 هزار ميليارد بدهي رسيديد و آن را براي دولت آقاي روحاني گذاشتيد!/ ميرتاج‎الديني: اين اصلا نکته منفي نيست و نشانه تحرک بيشتر دولت قبل است.

حکيمي پور: برجام خطر جنگ را از سر کشور دور کرد. مذاکرات هسته اي شاهکار ديپلماسي بود/ ميرتاج الديني: نخير خطر جنگ را اقتدار نظام، دور کرد. مذاکرات هسته اي از موضع ضعف بود. 

ميرتاج‎الديني: اين دولت تندترين تعبيرات را نسبت به منتقدان داشت که "بروند گم شوند و به جهنم بروند". منتقدان را افراد جاهل معرفي کرد. در حالي که دولت بايد اجازه مي‎داد که منتقدان و احزاب وارد بحث شوند/ حکيمي‎پور: اتفاقا اين دولت خانه احزاب را احيا کرد درحالي که خانه احزاب در دولت احمدي نژاد تعطيل شد و او حتي يک جلسه هم با نمايندگان احزاب برگزار نکرد، در حاليکه اين روال مرسومي در دولت روحاني است/ ميرتاج‎الديني: احزاب اصلاح طلب تند مي رفتند. دولت بايد تحمل انتقاد را داشته باشد وگرنه جلسه گذاشتن که مهم نيست.

ميرتاج‎الديني: اصولگرايان حامي روحاني در دو انتخابات رياست جمهوري يازدهم و دوازدهم نبودند، اما از مواضع اين دولت در راستاي منافع مردم حمايت مي کنند. اما اصلاح طلبان که حامي او بودند نمي توانند در آخر کار دولت، موضع اپوزيسسيون بگيرند و بگويند اين دولت اعتدالي بود و اصلاح طلب نبود/ حکيمي‎پور: اولويت اصلاح طلبان منافع ملي است و برنامه هاي اين دولت را در همين راستا ديده اند که از آن حمايت کرده اند. هرجا هم ضعفي باشد تذکر مشفقانه مي دهيم. موضع ما طلبکاري از دولت نيست و از سال دوم به بعد روحاني بايد ارزيابي داشته باشيم که ببينيم عملکردش چطور بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین