خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
ليستي كه تندگويان در ان باشد تقلبي نيست/ اميدوارم اين زخم ها را دوستان جبران كنند
کد مطلب: 27229
تاریخ انتشار: 1396/03/02
احمد حكيمي پور در اخرين نطق خود در صحن علني شوراي شهر چهارم
دکتر احمد حکیمی پور در جلسه علنی صبح روز سه شنبه در شورای شهر تهران، ضمن اشاره به فداکاری های ملت ایران در طول دوران پس از انقلاب اسلامی گفت:«ماه خرداد، ماه رویدادها و مناسب هایی است که یاد و خاطره آنها در ذهن مردم ایران مانده است. حماسه دوم خرداد 1376، حماسه سوم خرداد 1361 و فتح خرمشهر، حماسه 15 خرداد 1342، همه و همه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ضبط شده اند. من به پیشگاه شهدای عملیات فتح خرمشهر، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم درود می فرستم و در مقابل آنها سر تعظیم فرود می آورم.»

شورای چهارم شهروندان را نسبت به شهر حساس کرد

رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم اشاره کرد وگفت:« از مردم بزرگوار کشورم که همواره پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند تشکر می‌کنم. مردم با وجود برخی کاستی‌ها دست از حمایت نظام و انقلاب برنداشته اند و با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رأی همواره حمایت خود را از نظام و انقلاب اعلام کرده‌اند. از مجریان، ناظران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات به ویژه نیروهای نظامی و انتظامی که با تدابیر خود امن‌ترین انتخابات کشور را رقم زدند و موجب ایجاد حماسه مردم شدند تقدیر می‌کنم.»

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رأی مردم گفت:«باید از این گفته‌های مقام معظم رهبری تشکر کرد که موجب همراهی و همدلی بیش از پیش مردم شده است. انتخابات مردم در این دوره آگاهانه بود و علی رغم اینکه صدا و سیما زحمت پخش مناظره‌ها را کشید، مردم نشان دادند که اسیر تبلیغات نخواهند شد و آگاهانه انتخاب می‌کنند. رأی به آقای روحانی ناشی از مصلحت عمومی بود.»

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به میانگین حضور مردم پای صندوق‌های رأی که به بیش از 70 درصد در انتخابات اخیر رسید افزود:«این حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی در حالی اتفاق افتاد که چند ماه پیش در کشوری مثل آمریکا که ادعای دموکراسی دارد میزان حضور مردم به کمترین میزان خود در 2 دهه اخیر رسید و نتیجه آن نیز انتخاب ترامپ بود.»

وی تاکید کرد:«من معتقدم توسعه انسانی مهم تر از توسعه کاریکاتورگونه و روکشی است که تنها به اقتصاد نظر دارد. به همین جهت ما باید خدا را شاکر باشیم که در منطقه ای که برخی کشورهای آن با صندوق رأی بیگانه هستند، ما با قدرت و امنیت انتخابات برگزار می کنیم. مردم نشان داده‌اند که برای انتخاب آقای روحانی بحث چهار درصد و چند درصد مطرح نیست و رئیس جمهوری نیز اعلام کردند که رئیس جمهور همه مردم هستند. بی تردید تکه پاره کردن، تقسیم و دسته بندی مردم کار درستی نیست.»

وی ادامه داد:«در انتخابات شوراها سطح مشارکت مردم بسیار بالا رفته که نشان از شناخت مردم از نهاد شوراها دارد. در دوره های قبل شاهد بودیم که برخی شهروندان تفاوت میان شورای شهر و شورایاری ها را نمی دانستند و این بدان معنی بود که فلسفه وجودی شورای شهر برای بسیاری از شهروندان ما جا نیفتاده بود. محصول چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران هم این بود که شهروندان نسبت به شورا و مسائل شهر حساس شدند و مطالبه گری حقوق مردم ارتقاء پیدا کرد. به این ترتیب نهاد شوراها در نظام ما تثبیت شد.»

حکیمی پور با اشاره به لزوم پیگیری شکایت افرادی که به نتیجه انتخابات شورای شهر تهران اعتراض دارند از مجاری قانونی افزود:«با وجود دولت و مجلس شفاف و پاسخگو این اعتراضات روشن خواهد شد اما نباید با دامن زدن به این مسائل کام مردم را تلخ کرد.»

 

توصیه هایی به منتخبان شورای شهر پنجم

حکیمی پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به منتخبین مردم تهران برای پنجمین دوره شورای اسلامی این شهر گفت:«اعضای پنجمین دوره شورای شهر باید آگاه باشند که مردم با انتخاب آنها مسئولیت خطیری به گردن آنها نهاده‌اند. با این انتخاب، مردم مجوز برکناری فساد و قانون گریزی را صادر کرده‌اند و لذا باید پاسخ این اعتماد مردم، داده شود.» وی ادامه داد:«باید در روزهای پایانی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نیز اعضا به کارهای ناتمام بپردازند و با نشاط چهار سال گذشته دو ماه پایانی را نیز برای پیگیری امور صرف کنند.»

وی بار دیگر خطاب به منتخبین مردم تهران در پنجمین دوره انتخابات شورای این شهر گفت:«این افراد حتما قانون شوراها و شهرداری‌ها را مطالعه کنند چرا که شاهد بودیم در دوره‌های گذشته برخی از اعضا پس از سال‌ها حضور در شورا عنوان می‌کردند که از یک بند قانون مطلع نبوده‌اند. لذا نیاز است که این افراد وقت بگذارند و با حضور در جلسات شورا از مسائل مختلف شورا و شهرداری مطلع شوند.»

وی افزود:«کار اعضای شورای دوره پنجم نباید از 13 مرداد شروع شود. منتخبین باید وقت بگذارند و با حضور در شورا از مسائل مطلع شوند. علاوه بر این، نیاز است که این افراد لیست اموال خود را هر چند که قانون در این مورد ساکت است، به صورت داوطلبانه اعلام کنند و این امر مهم را در شورای پنجم، به نام اصلاح طلبان بنیان گذاری کنند.»

 

از بحث در مورد لیست امید می گذرم

عضو شورای شهر تهران گفت:«ما در فراکسیون اصلاح طلبان شورای چهارم، بارها و بارها گزارش مکتوب و مستند فعالیت اعضای فراکسیون را در اختیار خبرنگاران و نهادهای بالادستی قرار دادیم تا ضمن شفاف سازی، در جلب اعتماد شهروندان هم موثر بوده باشیم. نیاز است که اعضای شورای دوره پنجم هم فعالیت‌های خود را مستندسازی کنند و با ارائه گزارش به مردم اعتماد عمومی را افزایش دهند.»

حکیمی پور درباره تدوین لیست واحد اصلاح طلبان در انتخابات هم گفت:«لیستی که در آن تندگویان حضور دارد جعلی نیست و بی تردید افراد این لیست نیز جعلی نیستند. این همان تندگویانی است که آن قدر فساد ستیز است که در جریان بررسی موضوع باغ های تهران در صحن علنی شورا، با توجه به فشارهای بیرونی می گفت که نام مفسدان را افشا خواهم کرد.»

وی افزود:«بحث‌های من زیاد است اما می‌گذرم و به عنوان عضوی که حق طلبی و پاکدستی را در این چهار سال سرلوحه کارهای خود قرار داده‌ام و تلاش کردم دغدغه شهروندان را در اعمال خود و شورا مطرح کنم این شورا را ترک خواهم کرد. همچنین از همکاران خودم اگر در این دوره چهار ساله تندی کرده‌ام حلالیت می‌طلبم.»

حکیمی پور در پایان نطق پیش از دستور خود این شعر را قرائت کرد:«زخم هایم باز بود و دیده شد/در نگاه این و آن سنجیده شد/دشمنم دارو فرستاد ولی، از رفیقانم نمک پاشیده شد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین