خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
پیام نوروزی دکتر احمد حکیمی پور عضو شورای شهر تهران
کد مطلب: 27221
تاریخ انتشار: 1396/01/01
چو غنچه گرچه فروبستگیست کار جهان // تو همچو باد بهاری گره گشا می باش
موسم بهار و تحوّل طبیعت، نیک هنگامی است تا آدمی با مُرور خود در سالی که گذشت، کاستی ها و اشتباهات را شناخته و جهت تکمیل و اصلاح آن ها تصمیم گیری کند. در این راستا نامگذاری سال 1396 به عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، فرصتی است تا در عرصه‌ی تصمیم گیری عمومی در مقیاس های ملّی و محلّی نیز، به مرور اقدامات صورت گرفته و بررسی نتایج حاصل از آن ها با رویکرد مبتنی بر عناصر اقتصاد مقاومتی پرداخته شود.
اقتصاد دانش بنیان، مدیریت مصرف، حمایت از تولید داخلی و مردمی کردن اقتصاد با تکیه داشتن بر مردم در حوزه‌ی اقتصادی، ارکان مفهوم اقتصاد مقاومتی اند که عملیاتی نمودنِ آن ها، نیازمند تحقق الزاماتی از جمله اجرای واقعی اصل 44 قانون اساسی، الگوسازی و فرهنگ سازی در حوزه مصرف، نهادسازی و تصویب قوانین لازم، اِصلاح نظام بانکی، حمایت از صنایع کوچک و متوسط و نهایتاً بهبود کارایی و اثر بخشیِ مدیریت و حکمروایی است.
در این میان شهرها به جهت چند ذینفعی بودن، چند هدفه بودن و چند کارکردی بودن، نیازهای متعدد و متنوعی برای ذینفعان خود تولید می کنند. نیازهایی که پاسخگویی به آن ها مَحملی جذّاب برای به عمل آوردنِ ایده های خلاقانه است. بالفعل کردنِ ظرفیت عظیمِ شهرها برای ایجاد و توسعه‌ی کارآفرینی، اولاً نیازمندِ اراده‌ی مسئولان امر در جهت اتخاذ تصمیماتِ تسهیل گر در این حوزه و ثانیاً همّتِ همه‌ی شهروندان و نهادهای کارآفرین  و باورِ آن ها به تولید ثروت به واسطه‌ی استفاده از خلاقیت در پاسخگویی به نیازهای شهری است.
چه خوش گفت حافظ که «بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم، فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم». ضمن تبریک به مناسبت عید نوروز ایرانی و آغاز سال 1396 هجری خورشیدی، برای همه‌ی ایرانیان در اقصی نقاط جهان، سلامتی، شادی و موفقیت در سال جدید را آرزومندم.
 
احمد حکیمی پور – عضو شورای اسلامی شهر تهران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین