خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
تذكر و سوالات حكيمي پور از قاليباف پيرامون مديريت بحران شهر تهران
کد مطلب: 27212
تاریخ انتشار: 1395/11/16
هر كسي در چارچوب قانون وظايفي دارد و ما نيز به عنوان اعضاي شورا از حق صحبت ، سوال و توضيح برخورداريم و از سوي ديگر شهردار منتخب شوراي شهر است و اگر طبق قانون عمل شود ما حق تذكر،سوال و استيضاح شهردار را داريم ولي نمي توانيم به طرح سوال از مسولاني بپردازيم كه پاسخ خواستن از انها در چارچوب وظايف شورا نيست ولي از رييس شورا درخواست ميكنم كه براي كشف حقيقت كه از وظايف ما نيز هست از اين مسولان نيز براي حضور در شورا دعوت كنند .
💢 به سهم خودم از مردم عذر خواهي مي كنم كه ما به عنوان اعضاي شوراي شهر مصوبات را پيگيري نمي كنيم و سيستم پيگيري در شورا وجود ندارد و تصور مي شود همين كه مصوبه اي به شهرداري ابلاغ شد نياز به پيگيري ندارد و اين يك ضعف عمده ارتباط ميان شورا و شهرداري است و شورا قصور كرده است .  
 
💢 هر كسي در چارچوب قانون وظايفي دارد و ما نيز به عنوان اعضاي شورا از حق صحبت ، سوال و توضيح برخورداريم و از سوي ديگر شهردار منتخب شوراي شهر است و اگر طبق قانون عمل شود ما حق تذكر،سوال و استيضاح شهردار را داريم ولي نمي توانيم به طرح سوال از مسولاني بپردازيم كه پاسخ خواستن از انها در چارچوب وظايف شورا نيست ولي از رييس شورا درخواست ميكنم كه براي كشف حقيقت كه از وظايف ما نيز هست از اين مسولان نيز براي حضور در شورا دعوت كنند . 
 
💢 متاسفانه در حين حادثه نيز اغتشاش و بي تدبيري در مديريت بحران وجود داشت . در همان روز حادثه شبكه خبر در حالي كه هنوز ساختمان فرو نريخته بود به دنبال اقاي صادقي بودند كه با ايشان صحبت كنند ولي در محل حاضر نداشتند و اقاي گيل ابادي مدير روابط عمومي شهرداري جلوي دوربين قرار ميگيرد و طوري نشان داده مي شود كه انگار روابط عمومي شهرداري مسول مديريت بحران شهر است ! 
 
💢 در روز حادثه شهردار تهران از مسير قم به تهران برگشتند و اين سوال جدي است كه بارها از اقاي رييس شورا پرسيديم كه ايا شهردار تهران وقتي محل حوزه مسوليت خود را ترك مي كنند به شورا خبر مي دهند ! وقتي شهردار تهران قصد خروج از شهر را دارند بايد جانشين خود را به شورا معرفي كنند تا بدانيم در صورت وقوع بحران چه كسي مسوليت مديريت را بر عهده دارد . طرح اين مسله اين طور تلقي نشود كه ما دنبال مچ گيري و يا متهم كردن ديگران هستيم بلكه اين از باب دفاع از حقوق مردم است چرا كه اعتماد مردم سرمايه اجتماعي است كه بايد حفظ شود . 
 
💢 انتقاد جدي به صدا و سيما و رسانه هايي هست كه در حين بروز بحران به جاي انعكاس مطالب درست به مردم به ارايه تحليل هاي يكسويه به مردم پرداختند و اين موجب بي اعتمادي مردم به نمايندگانشان مي شود كه صحبتهاي جمعي از نمايندگان مردم رسانه اي نمي شود 
 
💢 در جلسه امروز نوبت صبح نيز نوعي بي تدبيري در ارايه گزارش وجود داشت چرا كه در حالي كه رييس سازمان مديريت بحران و رييس سازمان اتش نشاني اينجا حضور دارند معاون حمل و نقل ترافيك شهرداري گزارش مي دهد كه اين نشانه لوث كردن مسوليتهاست 
 
💢 وقتي من نسبت به عدم پاسخگويي شهرداري به تذكرات اعتراض مي كنم چرا به گونه اي ديگر برداشت مي شود . بنده در تاريخ ٩٤/٠٦/٢٤ نسبت به مشكلات موجود در ستاد مديريت بحران پس از بازديدي كه داشتم تذكر دادم ولي تا كنون به اين تذكر پاسخ داده نشده است و همان موقع نيز اعتراض كردم كه چرا يكي از سوله هاي مديريت بحران در منطقه ٤ به شهربازي تبديل شده است كه باز پاسخي به ما داده نشد ! 
 
💢 در قانون تكاليفي براي شهرداري نسبت به حفظ ايمني شهر لحاظ شده است ولي در اجراي اين متن صريح قانون ابهام داريم . اين در حالي است كه اقاي قاليباف دو مسوليت بر عهده دارند يكي اينكه شهردار تهران هستند و ديگر اينكه مدير بحران شهر هستند ولي ايا برنامه مشخصي براي مديريت بحران شهر وجود دارد؟!

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین