خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
حکیمی پور: اولویت اصلی کشور در شرایط کنونی تحقق عدالت است
کد مطلب: 27195
تاریخ انتشار: 1395/09/16
تهران - ایرنا - عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات خود از دوره قاجار تاکنون پنج خواسته مهم مردم ایران شامل قانون، امنیت، آزادی، استقلال و عدالت خواهی بوده و هست، تاکید کرد: در دوره های مختلف اولویت این موارد جابجا شده و به نظر من خواسته ملت و اولویت کنونی کشور تحقق عدالت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حکیمی پور عصر سه شنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار کرد: از نظر من اکنون عدالت بر آزادی مقدم است زیرا در جامعه ای که فقر و بی عدالتی و اختلاف طبقاتی وجود دارد آزادی باعث بروز هرج و مرج و آنارشی می شود.
وی افزود: مشکل کنونی کشور این است که کسانی که مسئولیتی در اختیار دارند تصور می کنند مالک آن سمت هستند و از پاسخگویی گریزانند.
وی گفت: از نظر من بعنوان یک اصلاح طلب فساد و سواستفاده از قدرت و بیت المال بحثی سیاسی و جناحی نیست.
عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت تناسب بین پاسخگویی و مسئولیت افراد، گفت: با هزینه هایی که بعد از انقلاب از جیب ملت در ایران انجام شده، باید خروجی بسیار بهتری در کشور وجود می داشت.
حکیمی تاکید کرد: در این روز باید از خودمان آغاز کنیم و به حسابرسی و حساب کشی بپردازیم و سپس به سراغ دیگران برویم.
وی با بیان اینکه از سال 92 تاکنون در شورای شهر پایتخت به دنبال پاسخ به سئوالاتم در مورد سواستفاده از قانون هستم، یادآور شد: در پیچ و خم های اداری و انجام کارهای فرسایشی از پاسخگویی می گریزند و سایر افرادی که باید با ما همراهی و همدلی کنند، مساله را توجیه می کنند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد که شهر تهران بودجه ای در حدود 170 هزار میلیارد ریال دارد که باید در محل هایی هزینه شود که وضع شهر نسبت به شرایط کنونی بهتر شود.
حکیمی پور گفت: اولویت اصلی کشور باید مبارزه با فساد و عدالتخواهی باشد چون اساس کشور و نظام را هدف قرار داده و اعتماد عمومی را لکه دار کرده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اینکه از آغاز فعالیت شورای چهارم به دنبال اطلاع از هزینه واقعی پل طبقاتی صدر هستم اظهار کرد: در مورد هزینه واقعی ساخت پل طبقاتی صدر ارقامی بین 10 هزار تا 70 هزار میلیارد ریال ذکر شده اما سوال اینجاست که آیا این همه اختلاف برای هزینه این پروژه منطقی است؟
حکیمی پور گفت: اگر اشکالی در کار نیست، چرا به ما و مردم جوابگو نیستند؟
وی با اشاره به اینکه کل بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این همه توقع از این دستگاه تنها هشت هزار و 100 میلیارد ریال است یادآور شد: بودجه سالانه شهرداری تهران حدود 178 هزار میلیارد ریال است ولی کسی جوابگوی هزینه کرد آن نیست و زمانی که در این مورد سوال می کنیم به سیاسی کاری متهم می شویم.
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: فساد در شهرداری به این خاطر است که آنجا را سکویی برای رسیدن به مدارج بالاتر و آرزوهای سیاسی خود کرده اند.
وی افزود: زمانی از سیاسی شدن شورای شهر می ترسیدیم اما آیا اکنون سیاسی کاری های شهرداری تهران، این بنگاه خدماتی را به حاشیه نبرده است؟
حکیمی پور خاطرنشان کرد: وقتی از جایگاهی که امانت در دستان ماست به دنبال بلندپروازی هستیم، افراد از ما سوءاستفاده می کنند و در واقع دروغگو، طمع کار را فریب می دهد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اینکه در طول سه و سال نیم گذشته از آغاز به کار شورای چهارم، به هیچکدام از بیش از 30 مورد تذکر وی به شهرداری، پاسخ درستی داده نشده است تصریح کرد: مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب یک نمونه از این موارد است؛ آیا می شود هزینه تمام شدن این مجموعه بیش از سه تا چهار برابر بالاتر از هزینه واقعی آن باشد؟آیا اموال خودمان را هم این گونه واگذار می کنیم؟
حکیمی پور در پایان با انتقاد دوباره از عملکرد مدیریت شهری تهران، از قالیباف برای مناظره دعوت کرد که با تشویق و استقبال گسترده دانشجویان همراه شد.
در پایان سخنان عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی از ارسال دعوتنامه برای شهردار تهران به منظور شرکت در مناظره با حکیمی پور خبر داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین