خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
در انتخاب رئیس مجلس باید به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت کنیم
کد مطلب: 27134
تاریخ انتشار: 1395/03/01
دبیر کل حزب اراده ملت با اشاره به شان ومنزلت هر یک از نمایندگان مجلس به عنوان نماینده ملت ، گفت: در انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی باید به دور از حواشی به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت و آن را تقویت کنیم.

احمد حکیمی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی و حواشی آن در این دوره افزود: با توجه به انتخابات این دوره، حساسیت انتخاب هیات رئیسه افزایش یافته است چرا که اکثریت مجلس تعیین کننده است.
وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات، بعد از آنکه لیست منتسب به امید، منتخبان خود را معرفی کرد و از سوی مردم انتخاب شدند طبیعی است که برخی لابی گری ها و جلسات حاشیه هایی را ایجاد کرده است.
دبیر کل حزب اراده ملت اظهار داشت: منتخبان امروز قبل از انتخابات، روابط و تعهداتی را در ارتباط با کار جمعی و هماهنگی با مجموعه نمایندگان داشته اند که برخی لابی گری ها این تعهدات را به چالش کشانده و کار را در انتخاب هیات رئیسه و رئیس مجلس سخت کرده است .
حکیمی پور با بیان اینکه در این دوره به موضوع انتخاب رئیس مجلس بیش از پیش دامن زده شده است ، گفت: متاسفانه برخی افراد، سیاسیون و طیف های مقابل، لیست امید را مورد هدف قرارداده اند ولی باید اجازه دهند تا اکثریت نمایندگان در این خصوص تصمیم گیری کنند.
وی افزود: منتخبان مجلس شورای اسلامی برآیند نظر و رای مردم هستند و اکثریت انتظار دارند در ترکیب مجلس، نوع مصوبات و آرایش سیاسی اثر گذار باشند ولی متاسفانه بردن امور سیاست و مسائل به پشت درهای بسته و مناسبات غیر شفاف به امور آسیب می زند.
دبیر کل حزب اراده ملت ایران اضافه کرد: همه کسانی که امروز از هر جناح و جریان سیاسی وارد مجلس شورای اسلامی شده اند، منتخب همه مردم هستند و در برابر همه کشور مسئولیت دارند واز طرفی منتخبان به اندازه کافی، شعور سیاسی و آگاهی دارند تا در زمینه مسائل داخلی مجلس تصمیم گیری کنند .
حکیمی پور گفت: هر گونه لابی گری و رایزنی که انتخابات هیات رئیسه و رئیس مجلس را به خارج از مسیر حرکت و غیر شفاف شدن هدایت کند غیر منصفانه و خارج از چارچوب قانونی است و منتخبان نباید اجازه چنین تحرکاتی را بدهند .
وی افزود: منتخبان لیست امید براساس سازوکاری که از پیش تدوین کرده اند حرکت خواهند کرد اگر چه در این مسیر برخی اتفاقات صورت می گیرد ولی نباید اجازه دهند که به شفافیت موضوع لطمه ای وارد شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین