خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
آرشیو مطالب :
سرویس: موضوع: قسمت:
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:
صفحه ۱ از ۱۳۴۹
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
دبیرکل حزب اراده ملت در گفتگو با روزنامه آرمان
محفل‌گرایی مانع حرکت رو به جلوی اصلاحات است 98/09/24  
جریان اصلاحات باید هرچه سریعتر در سه محور به اصلاح ساختار، گفتمان و رفتار بپردازند.(که این نقد درون جریانی را بعد از انتخابات مچلس دهم مفصل به دست دبیران کل احزاب واشخاص تاثیر کذار اصلاحات فرستادیم اما...) يک جريان سياسي بايد در حين حرکت پویاو خود را تکثير و بازسازي کند نه اينکه به بهانه بازسازي خود در جايي پارک کند و متوقف شود.
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
دبیرکل حزب اراده ملت در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا مطرح کرد:
مصالح و منافع ملی اولویت اصلی جریان اصلاح طلبی است 97/10/03  
انتقادات و نظرات متفاوت اصلاحطلبان به معنای خالی کردن پشت دولت نیست برخی از دولت بد دفاع می کنند اختلاف نظر و نقد همواره یک فرصت است نه تهدید
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با «آرمان» :
هدف ازعدم برخورد با احمدی‌نژاد نامعلوم است 97/09/27  
هدف ازعدم برخورد با احمدی‌نژاد نامعلوم ،است ،ایجاد امید در جامعه با شعار نمی‌شود مشکلات را نباید فقط گردن تحریم‌ها انداخت
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با «آرمان» :
اصلاح‌طلبان در شوراي شهر واكنشي عمل كردند تا كنشي 97/09/03  
محفل گرایی، فرصت طلبی و برتری طلبی سه آفت مهم جریان اصلاحات است و معتقدم جریان اصلاحات باید در سه حوزه ساختار، گفتمان و رفتارشناسی مورد تجدید نظر و نقد از درون قرار بگیرد. نحوه ورود شورای پنجم به مسائل شهر تهران اشتباه بوده و اصلاح‌طلبان برخی فرصت‌ها را از دست داده‌اند من نگران آزمایش اصلاح‌طلبان در مقابل اتفاقاتی مانند پلاسکو هستم که در دوران مدیریت آقای قالیباف در شهر تهران رخ داد. بدون شک اگر چنین اتفاقی در تهران تکرار شود مشخص نیست اصلاح‌طلبان بتوانند از چنین آزمون‌هایی سربلند بیرون بیایند
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با «آرمان» :
شورای‌شهر اسیر شکل انتخاب نشود 97/08/09  
شورای‌شهر اسیر شکل انتخاب نشود شورا تحت تاثیر جوسازی‌های فضای مجازی قرار نگیرد در بین 30 نفر اولیه، می‌توان به شهردار آگاه رسید
شورای شهر,گفتگو,اراده ملت
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با «آرمان»:
مدیران بازنشسته با خیال راحت بروند 1397/05/07  
مدیران بازنشسته با خیال راحت بروند برخی مدیران عرصه خدمت را میدان رانت و باند بازی کرده‌اند با حضور نیروی جوان و کارآمد، قطعا چرخ مدیریت کشور سریع‌تر خواهد چرخید
شورای شهر, گفتگو, اراده ملت
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با «آرمان»:
شوراي عالي اصلاحات نبايد بسته عمل كند 1396/09/23  
در شورای هماهنگی احزاب حضور دارند نه اشخاص و اعتبار سیاسی بر اساس نهادهای سیاسی است نه افراد.
شورای شهر, گفتگو
بررسی کارنامه <فراکسیون اصلاحطلبان >شورای شهر چهارم در گفتگو با دکتر حکیمی پور رییس فراکسیون: 1396/01/27  
حدود چهارسال است که ریاست فراکسیون اصلاح طلبان شورای چهارم شهرتهران را بر عهده دارد؛ حالا در آستانه انتخابات شورای شهر پنجم با او در مورد مسائل مختلف ازجمله میزان تحقق برنامه‌ها، نمره به عملکرد، بررسی ضعف و قوت‌های این فراکسیون، ماجرای انتشار لیست واگذاری املاک و... به گفت وگو نشسته‌ایم که در سایت شخصی حکیمی پور می‌خوانید:
شورای شهر, گفتگو
حکیمی پور در گفتگو با برنا مطرح کرد؛
اتاق ستاد بحران خالی بود/ برای ایمنی پلاسکو فقط اخطار دادند خبری از اجرا نبود/ شهرداری توجهی به اخطار شورا در رابطه با آتش نشانی نداشت 1395/11/02  
عضو شورای شهر تهران با اشاره بر اینکه "من دوسال پیش از ستاد مدیریت بحران بازدید داشتم" گفت: در این ساختمان اتاقی در نظر گرفته شده بود که در آن جایگاه نماینده دستگاه های نظارتی و کارشناسان ذیربط برای کاهش خسارت و اقدامات هماهنگ وجود داشت. در آن بازدید من میز مسوولان مربوطه را به همراه تابلوهایشان دیدم ولی شخصی برای پاسخگویی وجود نداشت. با توجه به این‌که "حادثه همیشه در کمین است" باید به چنین کوتاهی هایی رسیدگی شود.
شورای شهر, گفتگو, اراده ملت
بازخوانى انتقادى رفتار انتخاباتى اصلاح طلبان در گفتگوى «بهار» با احمد حكيمى پور
ما اصلاح طلبان و درس هايى كه نمى آموزيم 1395/10/10  
ناراحتى بدنه جوان اصلاحات از امتيازات ويژه برخى ها
شورای شهر, گفتگو
احمد حكيمي‌پور درگفت‌وگو با «آرمان امروز» :
قانون‌گريزان تمايل به كوچك‌ ماندن شورا دارند 1395/10/07  
شوراي شهر تهران نهادي عالي است كه وظيفه تصميم‌گيري درباره امور پايتخت را بر عهده دارد، نهادي دموكراتيك كه فعاليت خود را از سال ۷۷ آغاز كرد و تاكنون چند دوره از فعاليت خود را پشت سر گذاشته است. انتخابات شوراي شهر تهران البته براي فعالان سياسي از اهميت زيادي برخوردار است.
شورای شهر, گفتگو
بررسی پدیده مهاجرت به کلانشهرها در گفت و گوی «ابتکار» با احمد حکیمی پور
«پایتخت نشینی» برند شده است 1395/09/10  
می گویند در فاصله سال های 84 تا 92 هر سال به اندازه یک شهر 600 هزار نفری به جمعیت تهران افزوده شده است مساله ای که سبب شده تهران 12 سال زودتر از برنامه های برنامه ریزان شهری به سقف جمعیتی خود برسد و ساکنان آن را با مشکلات زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و مهاجران را با فقر و عدم توازن منابع مواجه کند.
شورای شهر, گفتگو
تهران ميزبان المپيك ۲۰۴۰چرا كه نه! 1395/06/24  
چرا کلانشهرها تا اين حد اشتياق ميزباني و برگزاري مسابقات اين‌چنيني را دارند؟ به عنوان يكي از اعضاي شوراي شهر تهران، علت اين امر را چه مي‌دانيد؟
شورای شهر, گفتگو
عضو شورای شهر در گفتگو با همدلی:
تهران، گران اداره می‌شود 1395/04/31  
همدلی- درست زمانی که بحث پس‌گرفتن اختیارات شهرداری توسط اعضای شورای شهر مطرح می‌شود؛ اختیاراتی که زمانی خود اعضای شورا به شهردار داده بودند، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران خطاب به اعضای شوراها، شهرداران و مهمانان خارجی حاضر در اجلاس، از کم شدن اختیارات شهرداری و شوراها توسط دولت خبر می‌دهد.
گفتگو, اراده ملت
رويكرد انفعالي خواست مخالفان دولت است 1395/04/14  
آرمان: احمد حكيمي‌پور اين روزها دغدغه فعال نبودن احزاب را دارد و توصيه مي‌كند كه تدابيري انديشيده شود تا احزاب به مانند سال‌هاي پاياني دهه ۷۰ فعال شوند. احمد حكيمي پور راهكارهايي براي اين نگراني دارد كه در گفت‌وگو با « آرمان» به آن اشاره كرده است.
گفتگو, اراده ملت
فراكسيون اميد دچار حفره شده است 1395/04/08  
حكيمي پور در گفت‌وگو با «آرمان» با بيان برخي پشت پرده‌هاي تصميم‌گيري شوراي عالي سياست‌گذاري عنوان مي‌كند: «با قراين و شواهدي كه وجود داشت اين پيش بيني را مي‌كرديم كه برخي از طيف‌هاي حاضر در ليست اصلاح‌طلبان ممكن است در انتخاب رئيس مجلس دهم راه ديگري در پيش بگيرند و‌سازمخالف بزنند.
گفتگو
گفتگو
دکتر حکیمی پور در گفتگوی اختصاصی با آرمان:
وزن‌كشي سياسي در پارلمان آري يا خير؟ 1395/03/05  
رئيس مجلس شورای اسلامی در هر دوره تعيين‌كننده مدیریت محوری پارلمان بوده و رقابت برسر آن نيز امري بديهي است؛
گفتگو, اراده ملت
دکتر حکیمی پور در گفتگوی اختصاصی با آرمان:
وجدان عمومي همواره بيدار است 1394/12/22  
با نگاهي به انتخابات ۷ اسفند مي‌توان دريافت جامعه سیاسی به‌ویژه شهرهاي بزرگي چون تهران به بلوغ سياسي بسيار بالايي رسيده‌اند. آراي عمومي همان‌طور كه در انتخابات ۹۴ نشان داد جهت‌دار و ليستي شده و اين مساله نشان مي‌دهد كه انتخابات در ايران به سمت حزبي شدن پيش مي‌رود و در نتيجه قانون احزاب و انتخابات كه از همان مجلس نهم آغاز شده بود نياز به اصلاح دارد تا امور بر ریل خود حرکت کند. از همه اين مسائل مهم‌تر مساله رونق اقتصادي است و از مجلس دهم بايد اميد و آرامش به جامعه تزريق شود.
گفتگو
روزنامه ایران-یکشنبه 4 بهمن 94
حكيمي پور: رقابت خواهد بود، اما پرشور، نه 1394/11/4  
روزنامه ایران :برخــلاف اظهارنظر اصولگرايــان، اصلاحطلبان معتقدند كه با وضعيت فعلي بررســي صلاحيتها، شــاهد انتخابات پرشــوري نخواهيم بــود.
گفتگو
احمد حکیمی پور دبیر کل حزب اراده ملت ایران در گفتگو با ایسنا
چگونه ماهیت شهرنشینی را به سوی شهروندی می توانیم ارتقا دهیم؟ 1394/10/29  
درتعریف «شهرنشین» و «شهروند» مطالب بسیاری آمده است. واژه شهروند معادل واژگان انگلیسی Citizen و فرانسه Citoyen قرار داده شده است که در آن واحد می تواند دارای دو مفهوم باشد. نخست مفهومی که به یک منشا تاریحی باز می گردد، یعنی زمانی که انقلاب های سیاسی بورژوازی در قرن نوزده اتفاق افتاد و دولت های جدیدی به وجود آمدند که مدعی شدند مشروعیت خود را دیگر نه همچون دولت های گذشته از بالا( از کلیسا یا از اشرافیت) بلکه از پایین یعنی از «مردم» یا «ملت» می گیرند. اما مفهوم دیگر «شهروند» بیشتر متوجه فردی است که در شهر ساکن است.
گفتگو, اراده ملت
احمد حکیمی پور، رزنامه آرمان
به همه کاندیدها یکسان نگریسته شود 1394/10/16  
روزنامه آرمان: احمد حكيمي‌پور، دبيركل حزب اصلاح‌طلب اراده ملت و عضو فعلي شوراي شهر تهران است. با او درباره تصميمات و فعاليت اصلاح‌طلبان براي كسب موفقيت در انتخابات مجلس آتي گفت‌وگو كرديم. گفت‌وگويي كه با توجه به اينكه در روز آخر اعلام نظر هيات‌هاي اجرايي انتخابات انجام شد، بيشتر معطوف به بحث نظارت در انتخابات بود. حكيمي‌پور مي‌گويد: اصلاح‌طلبان نيروهاي وفادار به نظام هستند و دليلي براي عدم احراز آنان وجود ندارد.
پربیننده ترین
آخرین عناوین