خاطرات
یاد باد آن روزگاران یاد باد
خاطرات عملیات خیبر وبدر /قسمت اول
در ادامه بخوانید...
آرشیو مطالب :
سرویس: موضوع: قسمت:
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:
صفحه ۱ از ۱۳۴۹
روزنوشت
بازديد احمد حكيمي پور از اتمام پروژه مرمت برج ازادي 1396/05/18  
بازديد احمد حكيمي پور از اتمام پروژه مرمت برج ازادي
شورای شهر, روزنوشت
پیام نوروزی دکتر احمد حکیمی پور عضو شورای شهر تهران 1396/01/01  
چو غنچه گرچه فروبستگیست کار جهان // تو همچو باد بهاری گره گشا می باش
روزنوشت
اندر حكايت تبصره ١٣ بودجه و اختيارات نجومي شهردار! 1395/11/25  
واگذاري اختيارات به شهردار تهران به حدود ١٨ سال پيش بازمي گردد؛ شوراي شهر تهران تير ٧٨ (هفته هاي اول نخستين دوره خود) مصوبه «تفويض برخي از اختيارات شوراي اسلامي شهر به شهردار تهران يا مقام مجاز از طرف وي» را تصويب مي کند. براساس مفاد اين مصوبه تصويب و انجام معاملات تا سقف سه ميليارد تومان، تصويب و انجام معاملات تا ٥٠٠ ميليون تومان، انجام معاملات با ترک تشريفات مناقصه و مزايده تا مبلغ يک ميليارد به شهردار تهران محول شده است.
روزنوشت
تذكر و سوالات حكيمي پور از قاليباف پيرامون مديريت بحران شهر تهران 1395/11/16  
هر كسي در چارچوب قانون وظايفي دارد و ما نيز به عنوان اعضاي شورا از حق صحبت ، سوال و توضيح برخورداريم و از سوي ديگر شهردار منتخب شوراي شهر است و اگر طبق قانون عمل شود ما حق تذكر،سوال و استيضاح شهردار را داريم ولي نمي توانيم به طرح سوال از مسولاني بپردازيم كه پاسخ خواستن از انها در چارچوب وظايف شورا نيست ولي از رييس شورا درخواست ميكنم كه براي كشف حقيقت كه از وظايف ما نيز هست از اين مسولان نيز براي حضور در شورا دعوت كنند .
شورای شهر, روزنوشت
بعد از پلاسکو 1395/11/10  
در جلسه اخیر شورای شهر درباره موضوع نام‌گذاری و ایجاد یک المان شهری به یاد شهدای آتش‌نشان و جان‌باختگان حادثه پلاسکو بحث‌هایی مطرح شد که قطعا در جلسات بعدی نیز این موضوع در دستور کار قرار خواهد داشت؛
روزنوشت
نقدي بر نگرشي كه شورا را سياسي جلوه ميدهد 1395/10/17  
بارها مطرح شده ( همواره بنده نيز بر ان تاكيد كرده ام ) كه شوراي شهر عرصه اي تخصصي و كارشناسي است همانطور كه تاكيد دارم شهرداري نهادي خدماتي است و نبايد وارد عرصه رقابت هاي سياسي شود. ولي جالب ان است كه نقد و تذكر جدي نسبت به مراقبت از عدم ورود شهردار تهران و به طبع نهاد خدماتي شهرداري به عرصه رقابت هاي سياسي و انتخاباتي با تعابير و تفاسير متعددي همراه مي شود كه شايد ذكر چند نكته را ضروري مي نمايد :
روزنوشت
دغدغه دولت و قوانين مديريت شهري 1395/05/02  
بازنگری در قوانین و مقررات مدیریت شهری موضوع مهمی است که آقای دکتر روحانی به درستی بدان اشاره کردند ، چرا که با توسعه روز افزون کلانشهرها و تغییرات کالبدی و اجتماعی آنها به نظر می رسد ، نیاز بدان داریم تا با وضع قوانینی نو و اصلاح مقررات به تسهیل امور مدیریت شهری و خدمت رسانی به شهروندان بپردازیم . بدین ترتیب رویکرد مبتنی بر بازنگری و اصلاح در قوانین و مقررات نه رویکری دارای بعد سیاسی بلکه تفکری بر امده از یک اندیشه آینده نگر است که باید بدان اهتمام ورزید . با چنین نگرشی است که لوایح دوگانه مدیریت نظام شهری و درامدهای پایدار شهرداری و مدیریت جامع شهری بنابر احساس ضرورت ساماندهی مدیریت شهری از سوی دولت تهیه و به مجلس ارائه می شود تا راهکاری برای اصلاح ساختاری و مدیریتی وضع موجود باشد و انتظار می رود که نمایندگان مردم در مجلس نیز با درک این اهمیت به لزوم تسریع در رسیدگی بدان کوشا باشند .
روزنوشت
1395/02/10  
این روزها که مشغول گردآوری خاطراتم از اولین دوره شورای شهر هستم ، گاهی به دست نوشته ها و اسناد و نامه هایی که در طی سالها جمع اوری شده مراجعه می کنم که پس از گذشت زمانی نسبتا طولانی هنوز هم قابل بررسی هستند . نکاتی که همان روزهای اول درباره ساختار شورا در جلسات بحث و بررسی می شد و تلاشی که برای تببین فلسفه شکل گیری شوراهای شهر و روستا در تدوین ساختار اولیه بود . تحقق مردم سالاری و اعتماد به مردم برای مشارکت آنها در فرایند برنامه ریزی و تصمیم گیری همان آرمانی بود که شوراها بدان گره خورده بود . نقش مهمی که از اولین روز شکل گیری این نهاد تا کنون مدام تکرار می شود
روزنوشت
1395/01/16  
زنده یاد كريم نيرومند نمونه ايى ازانسانهاى خودساخته وبا اراده پولادين،کم حرف و پرکار بود.آن مرحوم با پژوهش های ارزشمند خود حق بزرگی بر تاریخ و فرهنگ مردم زنگان(خمسه) دارد.او به خاطره اینکه حاضر نشد به جای کلمه زنگان از کلمه زنجان استفاده کند سختی و هزینه زیادی را تحمل کردامید وارم تمام آثار او به زیور طبع آراسته شود تا بلکه گوشه ای از زحماتش جبران شود.روحش شاد و یادش گرامی باد
روزنوشت
دیدار نوروزی اعضای حزب اراده ملت ایران 1395/01/14  
دیدار نوروزی اعضای حزب اراده ملت ایران
روزنوشت
سال‌۹۵؛ سالی توام با امیدواری
سال‌۹۵؛ سالی توام با امیدواری 1394/12/27  
بزرگ‌ترین رویداد سیاسی سال ۹۴ نهایی شدن و اجرایی شدن مذاکرات طولانی هسته‌ای با گروه۱+۵ بود. در واقع زمانی که این مذاکرات به مرحله اجرا درآمد نه‌تنها بزرگترین دستاورد سال ۹۴ بلکه بزرگ‌ترین پدیده سال‌های اخیر را شاهد بودیم و دولت تدبیر و امید به وعده‌هایی که به مردم داده بود جامه عمل پوشاند و امید و آرامش را برای جامعه به ارمغان آورد. دولت یازدهم با این عملکرد مثبت و قابل توجه در عرصه سیاست داخلی و بین‌المللی اعتماد و اطمینان به جمهوری اسلامی را گسترش داد.
روزنوشت
رسانه کلید واژه نظارت 1394/12/20  
از سالهای نه چندان دور تا کنون همواره مواجهه با اهالی رسانه برایم دارای اهمیت بوده است ؛ چه زمانی که خودم در مقام روزنامه نگاری به نگارش یادداشت برای روزنامه های اصلاح طلب می پرداختم و چه زمانی که در مقام مسئولیتی که بر عهده داشتم در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و یا نماینده مردم در شورای شهر با دوستان رسانه ای همراه می شدم . اهالی رسانه افرادی فرهیخته ، دارای فکر و قدرت تعقل و تحلیل هستند ، و این نه تنها بنابر ذات درونی آنها که به واسطه مواجه شان با واقعیت آنچه است که پیرامونشان شکل می گیرد .
روزنوشت
مسابقات کشتی
1394/12/07  
سال ١٣٥٥مسابقات کشتی تيم به تيم نوجوانان وبزرگ سالان زنجان وقزوين به ترتيب ا.مرحوم سيدجبار مهديون سرپرست تيم ٢.مرحوم محرمعلى حيدرى مربى تيم
روزنوشت
تحريم انتخابات سياست درستي نيست در صحنه بمانيم 1394/11/18  
سیاست قهر با صندوق های رای را اقدامی بسیار زیان بار است . تحریم انتخابات را هیچ وقت قبول نداشته و ندارم. قهر و انفعال در عالم سیاست معنا ندارد چرا که سیاست و بالطبع انتخابات، عرصه نبرد بین حق و باطل نیست بلکه یک امر مستمر و دائمی است و سعی، بردباری و تلاش مداوم لازمه سیاست ورزی خردمندانه و نتیجه گرا است.
روزنوشت
دکتر احمد حکیمی پور 1394/11/13  
یک جامعه پویا و سرزنده زمانی شکل می گیرد که مردم آن جامعه با مشارکت و نظارت گری شان در عرصه حضور داشته باشند و در چنین جامعه ای است که همواره مسئولان مراقب هستند تا در مقابل ناظران اجتماعی بهترین عملکرد را برای دستیابی به رضایت عمومی داشته باشند . اما آنچه مهم است اینکه " حضور " مردم به معنای واقعی کلمه نگریسته شود و نه آنکه تصور کنیم برای هر انتخاباتی مردم باید به صحنه بیایند و رای خود را به صندوق بیاندازند بی آنکه انتظار داشته باشیم بعد از آن به پرسشگری از ما بپردازنند و خود را مصون از هر پاسخگویی بدانیم و این پیروی از همان تفکری است که گویی رای مردم را تزئینی بر می شمارد . نباید فراموش کرد که هر جا مردم در صحنه حضور داشته اند کمتر شاهد خطا و اشتباه بوده ایم چرا که آنها در جایگاه ناظران اجتماعی به یادآوری حقوق شهروندی شان پرداخته اند و مسئولان را به تاسی از خواست و رای مردم هدایت کرده اند .
اراده ملت, روزنوشت
انتخابات سرد
رونق انتخابات در گرو حضور رقیب است، بعید می‌دانم که این رقابت انتخابات گرم و پرشور باشد 1394/11/04  
احمد حکیمی‌پور در گفت گو با روزنامه ایران با بیان اینکه به رایزنی‌های بزرگان با شورای نگهبان امیدواریم، اظهار کرد: پس از اعلام نتایج بررسی‌ها از سوی هیأت‌های نظارت، شوک روانی زیادی به فعالان سیاسی و مردم وارد شد. مردم و فعالان سیاسی می‌خواهند با انگیزه و فعال در صحنه رقابت حضور داشته باشند و این در صورتی میسر است که امکان رقابت وجود داشته باشد.
روزنوشت
 
دکتر حکیمی پور:من هستم برای حیات کم هزینه کشورم و ملتم،توهم باش
روزنوشت
حادثه دلخراش سقوط پسر بچه شش ساله در چاه در زنجان  
خبر در گذشت کودک شش ساله همشهری عزیرمان موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.ضمن تسلیت وابراز همدردی به پدر و مادر و دیگر بازمندگان امیدوارم با دقت و جدیت در امور شهری و حفظ حقوق شهروندی دیگر شاهد وقوع چنین رویداد تلخ وناگواری نباشیم.
روزنوشت
 
درتعریف شهروند می توان گفت" شهروند کسی است که حقوق فردی وجمعی خود را می شناسد و از آنها دفاع میکند قانون را میشناسد وبه آن عمل میکند و از طریق آن مطالبه میکند،از حقوق معینی برخوردار است ،میداند که فرد دیگری هم حضور دارد و دفاع از حقوق او یعنی دفاع ازحقوق خودش وفردیکه در امور شهرمشارکت دارد." پس شهروندی نه تنهابه معنای سکونت دریک شهر به مدت مشخص که به معنای مجموعه ای ازآگاهیهای حقوقی فردی واجتماعی است و از مسئولیت اجتماعی برخوردار است .
پربیننده ترین
آخرین عناوین